Açık Erişim

Değerli Akademisyenler ve Araştırmacılar

 

            “Açık Erişim” yayınları dijital, çevrimiçi, ücretsiz ve çoğu telif ve lisans sınırlamalarından (permission barriers) muaf olan yayınlardır. Bu yayınlar, internet aracılığıyla ve yazarın ya da telif hakkı sahibinin onayı ile gerçekleşir.

             Bu alanda çalışmalarını 2014 yılından itibaren yürüten üniversitemiz, ulusal ve uluslararası alanda DSpace yazılımı ve her makaleye verilen handle numarası ile DSpace@IKCU ismini kullanarak,  bünyesinde üretilen kitap, makale, tez, bildiri, rapor gibi tüm akademik kaynakları uluslararası standartlarda dijital ortamda depolamakta, etkisini artırmak için telif haklarına uygun olarak açık erişime sunmaktadır.

            Üniversitemizde DSpace@IKCU kullanarak, bilgileri paylaşan yayınların  ulusal ve uluslararası istatistiksel bilgileri  aşağıda örneklenmiştir. Sizlerde bilgilerinizi  DSpace@IKCU ile açık erişimde paylaşmak isterseniz. Bilgilendirme için sizleri ziyarete gelebilir ya da sizlerin Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığımızda  misafirimiz olmasını bekleriz.

Erişim Sayfası : http://lib.ikc.edu.tr/ sayfasında "Açık Erişim"

Detaylı Bilgi İçin: Tel no:1252 Süleyman Aşıcı

                              Tel no: 1266 Şahinde Özgülük

 

 

 

 

 

 

 

 

 

               

 

 

Başa Dön