Tüm HABERLER
 • Bilimsel Yayın Sürecinde ProQuest kaynaklarından Yararlanma Yöntemleri

  Bilimsel Yayın Sürecinde ProQuest kaynaklarından Yararlanma Yöntemleri konulu eğitim semineri 06.03.2019 tarihinde İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirilmiştir. Akademisyen ve öğrencilerimizin katılımlarıyla gerçekleşen seminerde ProQuest elektronik kaynaklarından -Proquest Dissertation & Thesess Global, -Proquest Central -E-Book Central veritabanları sunumu yapılmıştır.  

 • Prof. Dr. Fuat SEZGİN Konferansları - I : İslam ve Bilim

  Prof. Dr. Fuat SEZGİN Konferansları - I : İslam ve Bilim konulu etkinliğimiz Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Saffet KÖSE'nin konuşmacı olarak katılımları ile 07.03.2019 tarihinde Merkez Kütüphanemizde gerçekleştirilmiştir. 

 • Self Check İstasyonu devreye girmiştir.

  Üniversitemiz merkez kütüphanesinde ödünç ve iade işlemlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde kendiniz yapabileceğiniz Self Check İstasyonu devreye girmiştir.

 • “Abdullah BiZDEN” Kitap Koleksiyonu Açılısı

  11 BİN KİTAPLIK KOLEKSİYONUNU İKÇÜ KÜTÜPHANESİNE BAĞIŞLADI Özel kütüphanesinde yer alan 11 bin eseri, İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Kütüphanesine bağışlayan, Mühendislik ve Türk Dili ve Edebiyatı alanına sayısız katkıda bulunan araştırmacı Abdullah Bizden için İKÇÜ’de tören düzenlendi. 60 yıllık bir birikimin sonucunda ortaya çıkan ‘Abdullah Bizden Koleksiyonu’nun kitapseverlerle buluştuğu törende, bağışçı Abdullah BİZDEN ile eşi Hatice BİZDEN ve kızı Ayşe Eda BİZDEN de onur konuğu olarak katıldı. Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Saffet KÖSE, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Turan GÖKÇE, Prof. Dr. Adnan KAYA ve Prof. Dr. M. İrfan KARADEDE'nin katılımlarıyla bu özel koleksiyonun gençlerle buluştuğu açılışta konuşan Rektör Prof.Dr. Saffet KÖSE, İKÇÜ Kütüphanesinin zenginleşmesine gösterdiği katkılar sebebiyle Bizden Ailesi’ne teşekkür etti. “Üniversitelerin yapı taşı kütüphaneleridir.” Prof.Dr. Köse, üniversitelerin en önemli alt yapılarından birinin kütüphaneleri olduğunu vurgulayan Prof.Dr. Köse, “Kütüphanemizin zenginleşmesi konusunda bizlere yaptığı katkılardan dolayı Sayın Bizden’e çok teşekkür ediyoruz. Bir üniversitenin en önemli alt yapısı kütüphanesi, teknoloji merkezleri ve laboratuvarlarıdır. Bunlar ne kadar zengin olursa, üniversite de o kadar zengin ve güçlü olur. Abdullah Bizden’in ismi üniversitemiz var oldukça kütüphanemizde yaşayacaktır.” diye konuştu. “Kültür, bilgi paylaşıldıkça büyür.” Bağışçı Abdullah Bizden de 60 yıldır kitap aşkıyla oluşturduğu hazinesini,  gençlere ve topluma aktarmaktan memnuniyet duyduğunu söyledi. İKÇÜ Kütüphanesini gelişmesinde emeği geçen herkese teşekkür eden Bizden, “Kültür, bilgi paylaşıldıkça büyür. Ben 70 yaşındayım. 60 sene kitap sevdasıyla değerli bulduğum eserleri topladım. Ama amacım bunları yeni nesille, toplumla paylaşmaktı. Amacıma ulaştığım için çok mutluyum.” dedi. Abdullah Bizden Kitaplığı hakkında: Koleksiyon nadir eserlerinde bulunduğu çoğunluğu Türk Edebiyatı, Tarih, Felsefe, Din, Coğrafya, Güzel Sanatlar konularında 20’nin üzerinde konudan oluşuyor. Koleksiyonda bulunan bazı yayınlar özellikle edebiyat ve tarih araştırmacıları için geniş ufuklar açacak, 1940-1980 dönemine damgasını vuran; yayınevlerinin bulunmayan baskılarını içeriyor. Necip Fazıl Kısakürek’in sağlığında yayınlanan tüm kitaplarının bütün baskılarını yer aldığı koleksiyonda;  Refik Halid Karay, Sabahattin Ali, Fahri Erdinç, Kemal Tahir, Orhan Kemal, Nurullah Ataç, Sait Faik, Salah Birsel, Suzan Sözen, Şahap Sıtkı, Muzaffer Buyrukçu, Fikret Otyam, Mehmet Seyda gibi yazım dünyamıza damgasını vuran Türk yazarlarının,  tüm kitaplarının Latin harfleriyle ilk baskılarını da barındırıyor.

 • Yazarlık Eğitim Semineri

  "Yazarlık Eğitim Semineri" 17 Mayıs 2018 tarihinde Üniversitemizin Akademik, idari personeli ve öğrencilerimizin yoğun ilgisiyle Merkez Konferans salonunda Selin ŞENCANLI ve Şahin GİRAY'ın sunumlarıyla  başarıyla gerçekleşmiştir.

 • ULUSLARARASI DERGİLERDE MAKALE YAYIMLAMA EĞİTİM SEMİNERİ

  "Uluslararası Dergilerde Makale Yayımlama Eğitim Semineri" 2 Mayıs 2018 tarihinde Üniversitemizin Akademik, idari personeli ve öğrencilerimizin yoğun ilgisiyle Merkez Konferans salonunda Mine TONTA'nın sunumuyla interaktif bir şekilde başarıyla gerçekleşmiştir.


Toplam 6
Başa Dön