Rafların Öyküsü Fotoğraf Sergisi

53. Kütüphanecilik Haftası etkinlikleri kapsamında Kütüphane Dokümantasyon Daire Başkanlığı ve Fotoğraf ve Sinema Topluluğu işbirliğiyle düzenlenen "Rafların Öyküsü" Fotoğraf Sergisinin açılışı, 29 Mart 2017 tarihinde yapıldı.

Rafların Öyküsü

           Kâinat daki tüm canlıların bir yaşam hikayesi vardır. Yaşlı gezegenimiz öyküsü insanlık tarihinden milyonlarca yıl önce başlıyor ve günümüze ulaşıp tükenmeden devam ediyor.

            Medeniyetin Filizlendiği bu topraklarda, unutulan Hikayelerin dillenmesi gerektiğini düşünerek, hikayelerini fotoğraf karelerine yansıttık. Kil tabletlerin, papirüsün, parşömenin, kağıtların yer aldığı bilime ışık tutan, rafların öyküsünü ulaşabildiğimiz yerlerden sizlere anlatmak istedik. Bunun için bu rafların bulunduğu tarihi kütüphaneleri, özel koleksiyonların yer aldığı camii ve mekanları ziyaret ettik. bunu yaparken ekip çalışması olsun istedik Fotoğraf ve Sinema Topluluğumuz ile beraber bu çalışmaya başladık kimi zaman heyecanlandık, kimi zaman hüzünlendik, çok kısa bir sürede çalışmamızın ilk etabını tamamladık. Bu projeyi gerçekleştirirken ilimiz ve ilçelerinde çok sayıda tozlanmış ve unutulmuş kitap raflarının farkına vardık. Bu öykünün bir masala dönmesi için çalışmamızı İzmir deki tüm rafları ziyaret etmeye karar verdik.

            Anadolu topraklarında binlerce yaşanmışlık, bizleri mistik öykülerle buluşturması umudu ile tekrar görüşmek üzere, anlatacağınız bir öykü varsa biz dinlemeye hazırız.

 

Fotoğraf Sanatçıları:

Prof. Dr. Nihat Sami ÇETİN

Elif AYDIN

Bilge KARAMAN

Emre ÖZKAYA

Onur AYDIN

Eduardo Velazques JURADO

 


HABER İLE İLGİLİ RESİMLER

Diğer HABERLER

6 Aralık 2017 Çarşamba

Sipariş Sizden Kitap Bizden

9 Haziran 2017 Cuma

Wiley Yazar Seminerleri

2 Mayıs 2017 Salı

Ege Proquest Günleri

20 Şubat 2017 Pazartesi

Yeni Gelen Kitaplar

Tüm Haberler
Başa Dön