Referans Yönetim Aracı

Mendeley, bir referans yönetim aracı ve akademik sosyal ağ hizmetini kurumlara sunan bir araçtır. Çevrimiçi ve çevrimdışı olarak bilgisayar, telefon ve tabletlerde eşzamanlı kullanım olanağı sunan Mendeley, aynı zamanda güçlü bir PDF yönetim aracıdır. IKCU kurumsal kullanımı için Mendeley Institutional Edition sayfasına katılım sağlanabilir, 5 GB yerine 100 GB kişisel saklama alanından yararlanma imkanı sunar.

 

 

Mendeley Desktop programını indirmek ve üyelik sağlamak için www.mendeley.com adresinde yer alan "Signup & Download" bağlantısı üzerinden ikc.edu.tr uzantılı e-posta adresini kullanmanız gereklidir. IKCU kurumsal sayfasında yer alan “Join this group” butonu kullanılarak üyelik sağlanmaktadır.

Bilgi almak için tıklayın.

Tanıtım Videoları için tıklayın.

Türkçe Kullanıcı Rehberi için tıklayın.

İngilizce Kullanıcı Rehberi için tıklayın.

Mendeley'e başka referans yönetim araçlarından geçiş için tıklayın

Mendeley ve Siz sunumu için tıklayın

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Endnote bibliyografik bilgileri (örneğin kitaplar, dergiler, kataloglar, görsel veriler vb.) Saklamak, yönetmek ve verileri bulmak için kullanılan özel bir veritabanı uygulamasıdır.

EndNote yüklemek için sol taraftaki EndNote yazısına veya resmine tıklayınız. Açılan ownCloud sayfasında kullanıcı adı olarak  @ikc.edu.tr uzantılı e-mail adresinizi ve parolasını kullanmanız gerekmektedir. Açılan sayfada EndNote programını yükeleyebileceğiniz linkler yer almaktadır.

Kılavuz


Başa Dön